Hledáte novou práci?

Hledám novou práci

Hledání práce může být náročné a vyžadovat hodně času a úsilí. Existuje mnoho kroků, které musí uchazeč podniknout, jako je procházení inzerátů, čekání na odpovědi a účast na pohovorech. Existují však způsoby, jak si tento proces usnadnit a zefektivnit.

Hledání zaměstnání pomocí specializovaných serverů

V dnešní digitální době se většina lidí obrací při hledání práce především na internet. Existuje mnoho specializovaných webových stránek, jako je celorepublikový portál Jobs.cz, prace.cz a spoustu dalších.

Zajímavou možností jsou lokální pracovní weby jako www.pracebrigadybrno.cz. Oproti celorepublikovým portálům mají výhodu lokálnosti. Na těchto webech najdete především místní firmy a je mnohem větší šance, že najdete vhodnou nabídku v blízkosti svého bydliště.


Využijte možnosti sociálních sítí

Dnes nabízí mnoho firem nová pracovní místa přes své facebookové stránky nebo přes různé pracovní facebookové skupiny. Na Facebooku totiž existují specializované skupiny pro pracovní inzerci, ale také skupiny pro všechny od účetních až po řidiče kamionů a učitele.

Důležitou sociální sítí, kterou byste měli sledovat, je LinkedIn. Vytvořte si profesionální profil, který poskytne potenciálním zaměstnavatelům a pracovníkům v oblasti lidských zdrojů více informací o vás. Sledujte oblíbené firmy, jejich nabídky a příspěvky, a navažte kontakt s lidmi, kteří by mohli mít více informací o dostupných pracovních příležitostech.

Hledání zaměstnání v terénu

Úřady práce

Úřady práce nabízejí službu hledání zaměstnání, ale je důležité mít na paměti, že spoléhat se pouze na ně nemusí být zcela úspěšné. Úředníci se snaží najít práci pro uchazeče, ale často se stává, že kvalifikace uchazeče nesplňuje přesně požadavky dané pozice.

Personální agentury

Uchazeči mají možnost obrátit se na personální agentury. Ty, které jsou seriózní a mají akreditaci od ministerstva práce a sociálních věcí, nevybírají žádné poplatky od jednotlivců. Personální agentury disponují databázemi s stovkami až tisíci kandidátů, které průběžně nabízejí zaměstnavatelům pro dlouhodobé i krátkodobé smlouvy.

Kvalita inzerovaných pracovních míst a rychlost komunikace se zájemci o práci se u jednotlivých agentur může lišit. Pro úspěch budete potřebovat kvalitně zpracovaný životopis a reference, a samozřejmě trochu štěstí.

U personálních agentur pravděpodobně budete muset projít pohovorovým procesem před tím, než se dostanete na pohovor do společnosti. V dnešní době je trend v podobě rozhovoru přes telefon nebo různé online

Přímý kontakt se zaměstnavateli

Další způsob hledání nového zaměstnání je přímý kontakt s konkrétních společností, u které byste rádi pracovali. Většina firem uvádí informace o volných pozicích na svých webových stránkách (v nabídce kariéra, aktuálně nebo volné pozice).

Sledujte e-maily a berte neznámé telefonní čísla
Podařilo se vám odeslat několik životopisů s motivačními dopisy a teď je řada na personalistech, než si přečtou materiály a ozvou se. Ve většině případů se ozvou do dvou týdnů, ale může se stát, že jim to zabere delší čas podle počtu dalších přihlášek nebo v období dovolených. Po odeslání životopisů si nezapomínejte kontrolovat své e-mailové schránky a především s nevyžádanou poštou nebo složkou “hromadná”. Může se stát, že pozvánka na pohovor může skončit ve spamu.

Je také možné, že vám bude volat cizí neznámé číslo, což může být personalista, aby se zeptal na nějaké upřesňující informace nebo se domluvil s vámi na termín pohovoru. Není tedy dobrý nápad odmítat cizí neznámá čísla. Pokud tedy nemůžete hovor přijmout, zavolejte co nejdříve zpět.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv cestu hledání práce, je důležité být vytrvalý a nepolevit po prvním neúspěchu.

Leave your thoughts

Spravujeme facebookovou skupinu s nabídkami práce na Brněnsku. Pravidelně do ní přidáváme nové pracovní pozice v Brně a okolí. Připojte se ke skupině a Facebook vám naservíruje aktuální pracovní nabídky.
Facebooková skupina
s nabídkou práce

Brigády na Brněnsku

Členění brigád dle skutečného místa výkonu v brněnském regionu.

Práce pro specifické skupiny pracovníků

Nabídka pracovních míst pro specifické skupiny zaměstnanců, které mají určité časové, zdravotní či jazykové omezení.

Požadavky na práci

Nabídka zaměstnání pro pracovníky, kteří mají specifické požadavky na pracovní podmínky.

Články & zprávy

Představení zaměstnavatelů na Brněnsku, tipy na zajímavé pracovní pozice a příležitosti. Aktuality z Brna a okolí. Zprávy a informace týkající se práce a zaměstnání.

Jak napsat motivační dopis

Všechny články, Rady a tipy

Jak napsat motivační dopis Motivační dopis je dokument, který doprovází váš životopis a má za cíl upoutat pozornost personalisty a...

Číst více >

Hledáte novou práci?

Všechny články

Hledám novou práci Hledání práce může být náročné a vyžadovat hodně času a úsilí. Existuje mnoho kroků, které musí uchazeč...

Číst více >

Příprava na pohovor

Rady a tipy

Jak se připravit na pohovor Během pohovoru je cílem personalisty získat co nejvíce informací o vás, vašich zkušenostech, schopnostech, a...

Číst více >

FB skupiny pro Brno a okolí

Dění ve městě, Rady a tipy

Připojte se do regionálních FB skupin V Brně spravujeme řadu facebookových skupin, která pomohou lidem z Brna a okolních obcí...

Číst více >

Nejlepší překladatelé a tlumočníci v Brně a okolí

Všechny články, Zajímavé pracovní příležitosti

Jak vybrat v Brně nejlepšího překladatele či tlumočníka... Často jsou firemní HR manažeři pověřeni úkolem, vybrat pro dlouhodobou spolupráci vhodného...

Číst více >

Studium a výuka jazyků v Brně

Všechny články, Dění ve městě

Kde se v Brně učí nejlépe jazyky ... V Brně působí velká řada jazykových škol a soukromých lektorů, kteří vám...

Číst více >

Nabídky práce na Brněnsku. Přehled pracovních příležitostí pro všechny, kteří chtějí pracovat v místě bydliště. 

Kontaktujte nás

Práce v místě bydliště z.s.
zapsaný spolek
mistni-prace.webnode.cz
info@pracebrigadybrno.cz